Free Uninstaller 1.1

Jacek Pazera

 • Aktualizacja:
  2015-11-03
 • Pobrań:
  35
 • Rozmiar:
  311.01 KB
 • Licencja:
  Bezpłatna (Freeware)
Wybierz system oraz wersję:

Free Uninstaller jest zamiennikiem apletu Dodaj/Usuń programy. Program uruchamia się dużo szybciej od systemowego apletu i zawiera szereg dodatkowych funkcji. Głównym zadaniem programu Free Uninstaller jest usuwanie programów zainstalowanych w systemie Windows oraz usuwanie z listy aplikacji już odinstalowanych, po których pozostały niepotrzebne wpisy w rejestrze systemowym.

Interfejs programu jest bardzo prosty i nie powinien sprawić problemów nawet początkującym użytkownikom. W górnej części okna głównego znajduje się pasek narzędziowy z najczęściej wykorzystywanymi funkcjami.


Galeria programu Free Uninstaller


W części środkowej wyświetlana jest lista wszystkich zainstalowanych w systemie aplikacji. Aby odinstalować program, wystarczy tylko zaznaczyć go na liście i kliknąć przycisk Odinstaluj. W dolnej części wyświetlane są najważniejsze informacje dotyczące zaznaczonego programu.

Kolorem czerwonym wyróżniane są nieprawidłowe elementy. Najczęściej są to już usunięte programy, po których pozostały w rejestrze niepotrzebne wpisy. Aby usunąć taki element, należy zaznaczyć go na liście i kliknąć przycisk Usuń.
Kolorem niebieskim wyróżniane są komponenty systemowe. Ponieważ usunięcie takich komponentów może spowodować uszkodzenie systemu operacyjnego, domyślnie są one ukryte, a ich deinstalacja/usuwanie powinny być głęboko przemyślane.

Przy pierwszym uruchomieniu programu tworzona jest kopia listy zainstalowanych aplikacji wraz z wszystkimi dodatkowymi parametrami dodanymi przez instalator każdego z programów. Kopia ta zapisywana jest w katalogu z programem Free Uninstaller, w pliku z rozszerzeniem REG (skrypt systemowego Edytora rejestru). Nazwa tego pliku rozpoczyna się od first_registry_backup. Plik ten jest tworzony tylko raz, jednak użytkownik może wykonać kopię w dowolnym momencie. W tym celu należy wybrać menu Plik -> Utwórz kopię zapasową danych z Rejestru....
Jeśli przez przypadek usuniemy program z listy, posiadając kopię można go z powrotem przywrócić. Uwaga! Przywracane zostają tylko informacje wymagane do deinstalacji danego programu/programów, ale nie sam program.

Najważniejsze cechy programu:

-Możliwość zaznaczenia wielu programów na liście i ich deinstalacja lub usunięcie po naciśnięciu jednego przycisku Odinstaluj lub Usuń.
-Usuwanie z listy zainstalowanych programów aplikacji już odinstalowanych, po których pozostały w rejestrze niepotrzebne wpisy.
-Wyróżnianie kolorami elementów nieprawidłowych i/lub komponentów systemowych.
-Wyświetlanie szczegółowych informacji o każdym zainstalowanym programie (tylko w widoku szczegółowym). Pokazywane są takie informacje, jak nazwa i wersja programu, rozmiar zajmowany na dysku, nazwa producenta, strona www producenta, komentarze, częstość używania programu itd.
-Rosnące lub malejące sortowanie listy według dowolnej kolumny (tylko w widoku szczegółowym).
-Wyszukiwanie programu według określonych przez użytkownika kryteriów.
-Szereg opcji umożliwiających dostosowanie interfejsu do potrzeb użytkownika (wyświetlanie/ukrywanie paska narzędziowego i panelu dolnego, zmiana typu wyświetlanej listy itd.).
-Wyświetlanie wszystkich wpisów dokonanych przez instalator wybranego programu. (okno Szczegóły).
-Eksportowanie wyświetlanej listy do pliku HTML oraz kopiowanie zaznaczonych elementów do Schowka systemowego.
-Tworzenie kopii zapasowej listy zainstalowanych programów do pliku REG.
-Zapisywanie do pliku INI ustawień dokonanych przez użytkownika i ich przywracanie przy następnym uruchomieniu programu.
-Obsługa języka polskiego i angielskiego.
-100% freeware - do użytku komercyjnego i niekomercyjnego.
Program utworzony za pomocą legalnego i zarejestrowanego środowiska Turbo Delphi Explorer.Polub ten program:

Programy producenta

pobierz program Free UPX

Free UPX 1.7

pobrań: 13
pobierz program WinInfo

WinInfo 1.0.3

pobrań: 94
pobierz program Rozeta

Rozeta 2.0

pobrań: 51
pobierz program PasToHtm

PasToHtm 2.0

pobrań: 2

Recenzje użytkowników o programie Free Uninstaller

Chcesz dodać recenzję? Zaloguj sie

Komentarze o programie Free Uninstaller

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk.Komentując akceptujesz Regulamin publikowania komentarzy.

Ważne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, XVID, utorrent, Skype, Adobe Reader, CCleaner, Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader, Skype, Ccleaner, Adobe Reader, Winrar, Utorrent,