Free Uninstaller 1.1

Jacek Pazera

 • Aktualizacja:
  2015-11-03
 • Pobrań:
  35
 • Rozmiar:
  311.01 KB
 • Licencja:
  Bezpłatna (Freeware)
Wybierz system oraz wersję:

Free Uninstaller jest zamiennikiem apletu Dodaj/Usuń programy. Program uruchamia się dużo szybciej od systemowego apletu i zawiera szereg dodatkowych funkcji. Głównym zadaniem programu Free Uninstaller jest usuwanie programów zainstalowanych w systemie Windows oraz usuwanie z listy aplikacji już odinstalowanych, po których pozostały niepotrzebne wpisy w rejestrze systemowym.

Interfejs programu jest bardzo prosty i nie powinien sprawić problemów nawet początkującym użytkownikom. W górnej części okna głównego znajduje się pasek narzędziowy z najczęściej wykorzystywanymi funkcjami.

W części środkowej wyświetlana jest lista wszystkich zainstalowanych w systemie aplikacji. Aby odinstalować program, wystarczy tylko zaznaczyć go na liście i kliknąć przycisk Odinstaluj. W dolnej części wyświetlane są najważniejsze informacje dotyczące zaznaczonego programu.

Kolorem czerwonym wyróżniane są nieprawidłowe elementy. Najczęściej są to już usunięte programy, po których pozostały w rejestrze niepotrzebne wpisy. Aby usunąć taki element, należy zaznaczyć go na liście i kliknąć przycisk Usuń.
Kolorem niebieskim wyróżniane są komponenty systemowe. Ponieważ usunięcie takich komponentów może spowodować uszkodzenie systemu operacyjnego, domyślnie są one ukryte, a ich deinstalacja/usuwanie powinny być głęboko przemyślane.

Przy pierwszym uruchomieniu programu tworzona jest kopia listy zainstalowanych aplikacji wraz z wszystkimi dodatkowymi parametrami dodanymi przez instalator każdego z programów. Kopia ta zapisywana jest w katalogu z programem Free Uninstaller, w pliku z rozszerzeniem REG (skrypt systemowego Edytora rejestru). Nazwa tego pliku rozpoczyna się od first_registry_backup. Plik ten jest tworzony tylko raz, jednak użytkownik może wykonać kopię w dowolnym momencie. W tym celu należy wybrać menu Plik -> Utwórz kopię zapasową danych z Rejestru....
Jeśli przez przypadek usuniemy program z listy, posiadając kopię można go z powrotem przywrócić. Uwaga! Przywracane zostają tylko informacje wymagane do deinstalacji danego programu/programów, ale nie sam program.

Najważniejsze cechy programu:

-Możliwość zaznaczenia wielu programów na liście i ich deinstalacja lub usunięcie po naciśnięciu jednego przycisku Odinstaluj lub Usuń.
-Usuwanie z listy zainstalowanych programów aplikacji już odinstalowanych, po których pozostały w rejestrze niepotrzebne wpisy.
-Wyróżnianie kolorami elementów nieprawidłowych i/lub komponentów systemowych.
-Wyświetlanie szczegółowych informacji o każdym zainstalowanym programie (tylko w widoku szczegółowym). Pokazywane są takie informacje, jak nazwa i wersja programu, rozmiar zajmowany na dysku, nazwa producenta, strona www producenta, komentarze, częstość używania programu itd.
-Rosnące lub malejące sortowanie listy według dowolnej kolumny (tylko w widoku szczegółowym).
-Wyszukiwanie programu według określonych przez użytkownika kryteriów.
-Szereg opcji umożliwiających dostosowanie interfejsu do potrzeb użytkownika (wyświetlanie/ukrywanie paska narzędziowego i panelu dolnego, zmiana typu wyświetlanej listy itd.).
-Wyświetlanie wszystkich wpisów dokonanych przez instalator wybranego programu. (okno Szczegóły).
-Eksportowanie wyświetlanej listy do pliku HTML oraz kopiowanie zaznaczonych elementów do Schowka systemowego.
-Tworzenie kopii zapasowej listy zainstalowanych programów do pliku REG.
-Zapisywanie do pliku INI ustawień dokonanych przez użytkownika i ich przywracanie przy następnym uruchomieniu programu.
-Obsługa języka polskiego i angielskiego.
-100% freeware - do użytku komercyjnego i niekomercyjnego.
Program utworzony za pomocą legalnego i zarejestrowanego środowiska Turbo Delphi Explorer.


Galeria programu Free Uninstaller
Polub ten program:


Recenzje użytkowników o programie Free Uninstaller

Chcesz dodać recenzję? Zaloguj sie

Komentarze o programie Free Uninstaller

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk.Komentując akceptujesz Regulamin publikowania komentarzy.Kategorie: Muzyka | GSM | Programowanie | Edukacja | Biuro i firma | Narzędzia | Multimedia | Internet i komunikacja | Grafika | Dom | Bezpieczeństwo
Popularne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, Winrar, Minecraft, Xvid, ccleaner, happymod, adobe reader, Gimp, hwmonitor, daemon tools, 7 zip, adwcleaner, Ivona, Microsoft teams, Avast, Sketchup make, Davinci resolver, Windows XP, Occt, Driver booster, HD tune, Thunderbird, Skype, utorrent,Rufus, Windows 11, Windows 10, Windows 8, Windows 11 Professional Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader,Youtube Downloader Anydesk, Opera GX, Youtube Vanced, Minecraft Lanucher Notepad++, Steam, Auto Clicker, Malwarebytes, Origin, AfterBurner, Rufus, Chrome, Endomondo, Libreoffice, VLC Media Player, PDF Xchange, CPU Z, Afterburner, GG, Firefox, Origin, Youtube to mp3 converter, Youtube to mp3 converter VideoSoft, Discord, Drivermax, POCKIE NINJA, BLUESTACKS, dpoczta, engine cheat, optifine, PDF COMPRESSOR, minecraft launcher, PDFEDIT, Total Commander, OpenOffice, mp4 to mp3, Interner Explorer, Microsoft Edge, DirectX, 4k video Downloader, Teamspeak