OCCT 8.1.1

Ocbase

 • Aktualizacja:
  2021-04-23
 • Pobrań:
  1738
 • Rozmiar:
  18 MB
 • Licencja:
  Bezpłatna z wyłaczeniem
  zastosowań komercyjnych
Wybierz system oraz wersję:

OCCT to doskonałe narzędzie, bardzo znane wśród użytkowników interesujących się podkręcaniem kart graficznych (overclocking), służące do testowania układów graficznych (GPU), jak i procesora (CPU). Program przeprowadza zaawansowane testy, szczególnie przydatne po podkręceniu wymienionych podzespołów, w celu uzyskania wyników szybkości, jak i kontroli stabilności działania GPU oraz CPU. Aplikacja pozwala na przeprowadzenie czterech testów, gdzie podczas każdego użytkownik może monitorować pracę CPU, GPU oraz pamięci RAM. Pierwszy test jest testem autorskim, drugi test bada procesor CPU, przy użyciu biblioteki Linpack.


Galeria programu OCCT


Trzeci test przeznaczony jest dla procesora CPU, gdzie testowana jest stabilność oraz zasilanie w połączeniu z biblioteką Linpack. Czwarty test skupia się na obu procesorach tj. CPU oraz GPU renderując przeróżne obiekty 3D, z wykorzystaniem pełnej mocy zasilania. Każdy test można uruchomić na określony okres czasu, a także objąć czas początkowy jak i końcowy, aby zobaczyć wzrosty temperatury podczas bez obciążeniowej pracy, oraz pracy w pełnym stresie.  Program w czasie rzeczywistym podaje także w formie wykresu monitoring pracy GPU, oraz CPU, uwzględniając temperaturę, napięcie, oraz szybkości wentylatorów.


Po wykonaniu testów program generuje wyniki w postaci wykresów, które w wersji niekomercyjnej można zapisać do pliku graficznego PNG. Aplikacja chroni komputer przez uszkodzeniem, stosując odpowiednie alerty, jeżeli limity temperatury, napięcia, czy też szybkości wentylatora zostaną przekroczone, program zatrzymuje test.

Uwagi:

Do poprawnego działania, program wymaga bibliotek .NET Framework, które można pobrać u nas w serwisie.

Zalecana jest instalacja najnowszej wersji DirectX.

W serwisie dostępna jest także wersja 4.5.1, oraz 4.1.0 po polsku, należy wybrać odpowiednią z menu wyboru wersji.

pl

Polub ten program:

Recenzje użytkowników o programie OCCT

Chcesz dodać recenzję? Zaloguj sie

Komentarze o programie OCCT

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk.Komentując akceptujesz Regulamin publikowania komentarzy.

Ważne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, XVID, utorrent, Skype, Adobe Reader, CCleaner, Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader, Skype, Ccleaner, Adobe Reader, Winrar, Utorrent,