OpenOffice.org 3.0.1

OpenOffice.org Team

 • Aktualizacja:
  2015-09-14
 • Pobrań:
  500
 • Rozmiar:
  127.03 MB
 • Licencja:
  Bezpłatna (Freeware)
Wybierz system oraz wersję:

OpenOffice.org 3.0.1 to najnowsza wersja bogatego pakietu biurowego, konkurującego z płatnym Microsoft Office'm.

Główną różnica pomiędzy pakietami OpenOffice.org, a OpenOffice.ux.pl, jaką odczujemy to inne tłumaczenia językowe.


Galeria programu OpenOffice.org


Pakiet składa się z następujących aplikacji:

- Writer - edytor tekstu,
- Calc - arkusz kalkulacyjny,
- Base - baza danych,
- Draw - program graficzny,
- Impress - program do tworzenia prezentacji,
- Math - edytor równań matematycznych.

Opis:

Edytor tekstu WRITER jest doskonałym narzędziem tak dla profesjonalistów jak i amatorów. Jest bardzo przyjazny dla użytkownika. Osoby pracujące dotychczas z programem Word nie będą miały problemu z opanowaniem Writera. Wszystkie nawyki i skróty klawiszowe są takie same. Dzięki temu nie ma potrzeby nabywania nowych przyzwyczajeń i nawyków. Bardzo atrakcyjną cechą programu jest możliwość otwierania i zapisywania plików zgodnych z innymi formatami. Writer czyta i zapisuje między innymi w formacie .doc. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie istnieje problem posiadania aplikacji dla każdego rodzaju plików.

Edytor tekstu WRITER jest bardzo zaawansowanym programem do edycji i obróbki tekstów. Dzięki wbudowanym modułom korespondencji seryjnej, autokorekty, autouzupełniania, hiperłączy, odnośników, tabel oraz wieloma innymi udogodnieniami staje się doskonałym narzędziem redakcyjnym.


Arkusz kalkulacyjny CALC jest doskonałym narzędziem tak dla profesjonalistów jak i amatorów. Jest bardzo przyjazny dla użytkownika. Osoby pracujące dotychczas z programem Excel nie będą miały problemu z opanowaniem Calca. Wszystkie nawyki i skróty klawiszowe są takie same. Dzięki temu nie ma potrzeby nabywania nowych przyzwyczajeń i nawyków. Bardzo atrakcyjną cechą programu jest możliwość otwierania i zapisywania plików zgodnych z innymi formatami. Calc czyta i zapisuje między innymi w formacie .xls. Dzięki temu rozwiązaniu nie istnieje problem posiadania aplikacji dla każdego rodzaju plików.

Inną cechą ułatwiającą korzystanie jest możliwość nazywania komórek. Dzięki tej możliwości można nadać komórkom nazwy np: wynagrodzenia, koszty, przychody, vat itd. Ułatwia to w znacznym stopniu operowanie na danych, a same formuły czyni dużo bardziej czytelnymi.


Program BASE jest kompletnym systemem do tworzenia i obsługi relacyjnych baz danych, opartym na silniku baz danych HSQL. OpenOffice.org Base daje też dostęp do baz w wielu formatach, jak MySQL, dBASE, Microsoft Access (obecnie tylko obsługa tabel i tylko dla Windows) oraz interfejsy JDBC, ODBC, Oracle JDBC. Zawiera narzędzia do tworzenia tabel, zapytań, raportów, projektowania formularzy, tworzenia relacji. W porównaniu z systemem Microsoft Access, program nie zawiera jednak kreatora wyrażeń warunkowych dla zapytań i panelu przełączania jako interfejsu dla mniej doświadczonych użytkowników biurowych bazy.


HTML EDITOR jest doskonały narzędziem do tworzenia stron WWW bez znajomości języka HTML. Nie jest to szczyt możliwości, jednak pozwala na stworzenie tak stron firmowych jak i prywatnych. Niewątpliwie ma jeszcze pewne wady, jednak przy jego pomocy można już bardzo wiele. Przede wszystkim dzięki wbudowanemu kreatorowi łączyć tekst i grafikę, a to jest podstawa wszystkich stron WWW. Miłą cechą programu jest możliwość pracy w kodzie strony. Program koloruje składnię języka HTML i skryptów.


Program graficzny DRAW jest doskonały narzędziem do tworzenia prostych rysunków i diagramów. Nie jest to narzędzie klasy CorelDraw czy Adobe Photoshop ale jest to znacznie więcej niż Paint. Jest to program środka. Zasadniczo wystarcza przy wykonywaniu podstawowych prac graficznych typu konwersja formatów, rysunki, diagramy, efektowne napisy. Niestety póki co jeszcze nie można wykorzystać go do obróbki fotografii cyfrowych. Niemniej jest to doskonałe uzupełnienie pakietu o program do grafiki wektorowej. Zasadniczym założeniem jest by program wystarczał w podstawowym zakresie w pracy biurowej. Nie jest to program dla artystów lecz dla każdego. Podstawową zaletą przyjętego rozwiązania jest prostota obsługi przy jednocześnie maksymalnie podniesionych możliwościach.


Program do tworzenia prezentacji IMPRESS jest doskonałym narzędziem dla profesjonalistów jak i amatorów. Jest bardzo przyjazny dla użytkownika. Osoby pracujące dotychczas z programem PowerPoint nie będą miały problemu z opanowaniem Impress. Wszystkie nawyki i skróty klawiszowe są takie same. Dzięki temu nie ma potrzeby nabywania nowych przyzwyczajeń i nawyków. Bardzo atrakcyjną cechą programu jest możliwość otwierania i zapisywania plików zgodnych z innymi formatami. Impress czyta i zapisuje między innymi w formacie .ppt. Dzięki temu rozwiązaniu nie istnieje problem posiadania aplikacji dla każdego rodzaju plików.

Impress jest doskonałym narzędziem do tworzenia prezentacji multimedialnych. Wbudowany kreator pozwala na stworzenie ciekawej prezentacji nawet przez osoby, które nigdy wcześniej tego nie robiły. Profesjonaliści zaś daje szerokie pole do popisu.


Program MATH jest dostępny zarówno jako samodzielny moduł, jak i z poziomu innych aplikacji pakietu. Program pracuje w mieszanym trybie tekstowo-graficznym - w oknie tekstowym wpisywane są za pomocą języka mnemonicznego polecenia, które są przetwarzane na graficzny obraz formuły - lista poleceń obejmuje ok. 200 pozycji. Polecenia można wpisywać ręcznie lub wprowadzać je za pomocą menu kontekstowego.

Math jest w stanie zapisywać formuły w postaci dokumentów OpenDocument, dokumentów z formułami, a także eksportować pliki w formacie XML-owego formatu MathML.Polub ten program:

Recenzje użytkowników o programie OpenOffice.org

Chcesz dodać recenzję? Zaloguj sie

Komentarze o programie OpenOffice.org

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk.Komentując akceptujesz Regulamin publikowania komentarzy.Popularne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, Winrar, Minecraft, Xvid, ccleaner, happymod, adobe reader, Gimp, hwmonitor, daemon tools, 7 zip, adwcleaner, Ivona, Microsoft teams, Avast, Sketchup make, Davinci resolver, Windows XP, Occt, Driver booster, HD tune, Thunderbird, Skype, utorrent,Rufus, Windows 11, Windows 10, Windows 8, Windows 11 Professional Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader,Youtube Downloader Anydesk, Opera GX, Youtube Vanced, Minecraft Lanucher Notepad++, Steam, Auto Clicker, Malwarebytes, Origin, AfterBurner, Rufus, Chrome, Endomondo, Libreoffice, VLC Media Player, PDF Xchange, CPU Z, Afterburner, GG

Rankingi produktów: Laptop Gamingowy do 3000 zł, Fotele gamingowe, Klawiatura gamingowa, Laptop gamingowy do 4000 zł, Pad do telefonu, Pad do PC, Przystawka Smart TV, Telewizor do PS5, Wzmacniacz sygnału WiFi, Głośnik bezprzewodowy, Ranking robotów sprzątających, Laptop Gamingowy do 5000 zł, Laptop Gamingowy do 6000 zł,