Paint.NET 4.2.16

Paint.NET Team

 • Aktualizacja:
  2021-05-20
 • Pobrań:
  1655
 • Rozmiar:
  12.28 MB
 • Licencja:
  Bezpłatna (Freeware)
Wybierz system oraz wersję:

Paint.NET to program służący do zaawansowanej edycji grafiki. Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze, posiada intuicyjny interfejs tak aby nikt nie miał problemów z jego obsługą. Dzięki zastosowaniu kart nawigacja po programie jest bardzo prosta. Szybkość działania, reakcji na kliknięcie i wykonywania operacji na plikach jest zdumiewająca. Aplikacja działa na tzw. warstwach, które to można spotkać w komercyjnych wersjach innych programów, tutaj są są one oferowane za darmo. Dzięki warstwom aplikacja daje możliwość wprowadzania wielu efektów specjalnych, udoskonalania zdjęć, od wyostrzania, zniekształceń, wytłoczeń, usuwania efektu czerwonych oczu po  zmianę nasycenia, kontrastu, odcieniu, czy też unikatowy efekt 3D Rotate.


Galeria programu Paint.NET


Program zawiera dużą liczbę narzędzi do rysowania kształtów, krzywych, czy też krzywych Beziera. Innym ciekawym narzędziem jest tzw. Gradient, umożliwiający rysowanie gradientów z siedmiu kształtach, oraz wielu formatach, narzędzie obsługuje tryb przeźroczystości. Inne bardzo potężne narzędzie to Magic Wand, które daje możliwość wybierania obszarów grafiki o podobnym kolorze. Clone Stamp umożliwia natomiast kopiowanie, oraz usuwanie fragmentów grafiki, które jest bardzo pomocne. Innymi narzędziami są Recolor, prosty edytor tekstowy, czy też narzędzie do powiększania. Na wspomnienie zasługuje funkcja nieograniczonej historii, którą to można cofać w nieskończoność, oraz ponownie wykonywać, jedynym ograniczeniem jest przestrzeń na dysku. Dodatkowym atutem jest obsługa aparatów graficznych i tabletów. Aplikacja jest alternatywą dla płatnych programów graficznych. W nowej wersji, można spodziewać się wielu nowości, oraz stabilniejszej pracy programu. Twórcy bardzo starannie rozwijają program, ilość funkcji ciągle w nim wzrasta tak aby program był dużym konkurentem dla komercyjnych wersji.

Uwagi:

Program wymaga zainstalowanej biblioteki .Net Framework w minimalnej wersji 4.5. Bibliotekę można pobrać w naszym serwisie.

pl

Polub ten program:

Recenzje użytkowników o programie Paint.NET

Chcesz dodać recenzję? Zaloguj sie

Komentarze o programie Paint.NET

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk.Komentując akceptujesz Regulamin publikowania komentarzy.

Ważne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, XVID, utorrent, Skype, Adobe Reader, CCleaner, Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader, Skype, Ccleaner, Adobe Reader, Winrar, Utorrent,