PuTTY 0.76

Simon Tatham

 • Aktualizacja:
  2022-03-11
 • Pobrań:
  77
 • Rozmiar:
  2.80 MB
 • Licencja:
  Bezpłatna (Freeware)
Wybierz system oraz wersję:

PuTTY to klient stworzony przez Simona Tathama, cieszący się bardzo duża popularnością, służący do nawiązywania połączeń z serwerami SSH, Telnet, XTERM oraz Rlogin. Jest to zaawansowany "emulator terminala", który posiada wszystkie funkcje znanych terminali. Program umożliwia zapisywanie sesji, może łączyć się z serwerem SSH korzystając z prywatnego klucza, co nie wymaga podawania haseł. Aplikacja posiada mnóstwo ustawień, obsługuje szyfrowanie AES, 3DES, DES czy też Blowfish, obsługuje tunelowanie, echo, czy też zapisywanie ustawień sesji. Użytkownik może zmieniać ustawienia kolorów, czy też dostosować wygląd okna do swoich potrzeb w co wchodzi ustawienie czcionki, wielkości okna, itp.


Galeria programu PuTTY


Ważną rzeczą jaką trzeba przypomnieć jest możliwość łączenia się z serwerami Linuksowymi z systemu Windows - jest to bardzo duże udogodnienie dla Windowsowskich administratorów. Okno konfiguracji programu jest bardzo rozwinięte, można wybrać typ logowania, zdefiniować określonego użytkownika, typ połączenia, oraz wiele innych ciekawych opcji. W najnowszej wersji poprawiono problem z przechowywaniem hasła w pamięci, używając sesji SSH, co mogło prowadzić do przechwytywania go poprzez oprogramowanie typu malware, poprawa bezpieczeństwa w sprawie Windows DLL hijacking, czy też błędów wydruku.

Kod źródłowy programu: linkPolub ten program:

Recenzje użytkowników o programie PuTTY

Chcesz dodać recenzję? Zaloguj sie

Komentarze o programie PuTTY

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk.Komentując akceptujesz Regulamin publikowania komentarzy.

Ważne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, XVID, utorrent, Skype, Adobe Reader, CCleaner, Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader, Skype, Ccleaner, Adobe Reader, Winrar, Utorrent,