Skype 8.112.0.206

Skype Technologies S.A.

 • Aktualizacja:
  2024-02-03
 • Pobrań:
  13049
 • Rozmiar:
  85.69 MB
 • Licencja:
  Bezpłatna (Freeware)
Wybierz system oraz wersję:

Skype to nowoczesny komunikator internetowy, dający nam szereg nowych możliwości. Dzięki aplikacji możemy porozmawiać ze znajomymi poprzez doskonałej jakości połączenia głosowe, połączenia wideo, oraz standardowe tekstowe. Aplikacja dodatkowo umożliwia bardzo tanie połączenia na telefony komórkowe jak i stacjonarne z całego świata. Użytkownik dostaje swój własny numer internetowy pod który mogą dzwonić nasi znajomi ze zwykłych telefonów stacjonarnych, a dzięki funkcji identyfikacji rozmów, każda dzwoniąca do Ciebie osoba będzie widziała, Twój konkretny numer, który będzie mogła przypisać do określonej nazwy. Możemy też korzystać z funkcji przekierowywania rozmów, gdy np. jesteśmy online, wtedy dzwoniący połączy się ze wskazanym przez nas wcześniej numerem.

Aplikacja pozwala na wysyłanie smsów, jak i dzwonienie na numery stacjonarne, gdzie opłaty naliczane są zgodnie ze stawkami operatora. Rachunki za dzwonienie możemy regulować na bieżąco lub co miesiąc. Nowa wersja aplikacji wprowadza wiele udoskonaleń w przekazie dźwięku - wideo, pozwala także na prowadzenie wideokonferencji, grze użytkownik może prowadzić rozmowę wideo z całą grupą swoich znajomych, udostępnianie ekranu-pulpitu komputera znajomym w celu przedstawienia np. prezentacji, czy też funkcję przypominania. Oprócz tego znacznie poprawiła się jakość obrazu oraz dźwięku. Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze. Skype szyfruje rozmowy 256 bitowym algorytmem AES. Dużym plusem aplikacji jest brak jakichkolwiek reklam, przez co aplikacja działa znacznie szybciej. Całkowicie nowa funkcja umożliwia doładowywanie konta PayPal znajomej osoby lub własnego.

Podstawowe funkcje programu Skype:

Skype oferuje prowadzenie rozmów w bardzo wysokiej jakości, chodzi tutaj o rozmowy audio oraz wideo. Jest to poziom rozmów w jakości HD, niejako jest to zależne od posiadanego sprzętu, lecz maksymalna na dzisiejszą chwilę rozdzielność to Full HD, czyli 1920x1080. Do takowej rozmowy potrzeba  szybkiego łącza internetowego, aby owa rozmowa wideo była płynna bez zacięć. Dla rozmowy z jednym użytkownikiem potrzeba łącza o szybkości downloadu oraz uploadu na poziomie 1.5 Mbps, wtedy rozmowy są płynne i nie występują w nich żadne zakłócenia. Oczywiście chcąc prowadzić konferencję wideo z wieloma osobami w mniejszej rozdzielności oficjalnie producent podaje granice łącza w granicach od 4 do 8 Mbps downloadu, natomiast Upload od 128kbps do 512 kbps, dla ilości członków od 7 w górę. Producent nie podaje informacji o połączeniach grupowych w rozdzielczości HD, ani wymaganiach łącza potrzebnego do takowych rozmów, lecz zapewne są dostępne i wymagają szybszego łączą a niżeli 8Mbps dla downloadu oraz uploadu. Czat grupowy jest możliwy dla maksymalnie 50 osób, niezależnie od platformy, czy jest to komputer, czy też urządzenie przenośne. Tutaj dodatkową opcją jest możliwość grupowego udostępniania ekranu nawet dla grupy tych 50 osób, lecz to zostanie opisane poniżej. Skype wprowadziło od niedawna funkcję rozmycia tła, dla rozmów wideo, dzięki czemu cała uwaga kamery skupia się na centralnym kadrze, czyli rozmówcy, a tło jest usuwane na bok, dzięki czemu użytkownicy mogą skupić się na sobie.


Udostępnianie ekranu to kolejna potężna funkcja aplikacji Skype. Dzięki niej ludzie oddaleni od siebie o tysiące kilometrów bez problemów mogą się nawzajem dzielić zdjęciami, materiałami wideo, prezentacjami czy też dokumentami. Użytkownik może udostępnić dowolną zawartość ekranu monitora, co jest bardzo użyteczną opcją. Ekran można udostępnić jednak jak i wielu osobom w czatach grupowych. Opcja udostępniania pozwala na łączne udostępnienie pliku o rozmiarze maksymalnym do 300 MB. Można tutaj wykorzystać metodę drag and drop, czyli chwycić określony plik i upuścić go w oknie konwersacji, w taki sposób każdy z rozmowy grupowej będzie miał do niego dostęp. Jest to idealne rozwiązanie dla osób chcących się wymienić swoimi materiałami, a każda z nich znajduje się w innej lokalizacji na świecie.

Kolejna bardzo użyteczna funkcja to możliwość nagrywania rozmów wideo, oraz tworzenia tzw. napisów na żywo, czyli przekładania wymawianych słów na słowa pisane. Obie funkcje są bardzo przydatne. Zapisywanie - nagrywanie wideo umożliwia uwiecznienie danej rozmowy, która może nam byc potrzeba w przyszłości, lub po prostu, zapamiętania kogoś, któ z nami rozmawiał, lub chciał nam przekazać ważną wiadomość wideo. Warto dodać że nagraną rozmowę można zapisać w postaci pliku MP4. Nagrana rozmowa, będzie dostępna na czacie rozmowy przez 30 dni, w tym czasie można ją dowolnie zapisać na dysku twardym. Gdy użytkownik rozpocznie nagrywanie ekranu - rozmowy, to każdy jej uczestnik zostanie o tym poinformowany. Z kolei napisy na żywo, umożliwiają rozmowę z osobą, która w danej chwili nie może odsłuchiwać drugiej osoby a np. tylko czytać co ona pisze. Jest to także idealny sposób na rozmowę z osobą głuchoniemą, ponieważ widzi ona co mówi do niej druga osoba. 

Możliwość dzwonienia na telefony stacjonarne to kolejna z funkcji jaką oferuje Skype. Dzięki niej w bardzo prosty sposób użytkownik może porozmawiać ze swoimi znajomymi, czy też rodziną, którzy nie mają np. dostępu do sieci. Ceny połączeń są bardzo przystępne, więc jest to atrakcyjna oferta nawet dla ludzi posiadających telefony stacjonarne. Posiadanie samego numeru Skype jest opcją płatną, na okresy 1, 3 lub 12 miesięcy. Należy pamiętać, że abonament a numer skype to dwie różne sprawy. Opłata za abonament skype oraz za numer skype różni się tym, że posiadając numer skype inni ludzie posiadający telefon stacjonarny itp, mogą się do nas w ten sposób dodzwonić, czyli osoby te mogą dzwonić do nas przez to, że posiadamy numer skype. Numer skype można opłacać co 1, 2 lub 12 miesięcy. Natomiast abonament, daje możliwość dzwonienia do innych osób, tutaj może to być opcja minutowa lub nielimitowanych minut, w zależności jaki abonament wybierze użytkownik. Abonament umożliwia dzwonienie na telefony stacjonarne, oraz komórkowe i tak jak pisałem wyżej, można wykupić abonament na określoną liczbę minut, lub zakupić opcję nielimitowanych minut.

Inna funkcja, czasami przydatna to możliwość zapisywania prywatnych konwersacji, dzięki specjalnie zaprojektowanemu szyfrowaniu. W ten sposób zachowane wiadomości są całkowicie bezpieczne. Cały mechanizm tworzenia prywatnych konwersacji opiera się na protokole Signal, który jest odpowiedzialny za szyfrowanie wiadomości w formie tekstowej, głosowej, plików dźwiękowych, plików tekstowych, filmowych, oraz wiadomości filmowych. Sam dostęp do tajnych wiadomości jest możliwy tylko z jednego urządzenia w danym momencie.

Skype obsługuje także tzw. inteligentne wiadomości, dzięki którym użytkownik może w bardzo szybkim czasie odpowiadać na wiadomości, poprzez użycie wzmianek, lub przeróżnych reakcji. Chodzi tutaj o szybką możliwość oznaczania poszczególnych osób, czy też dodawania reakcji dla przychodzących wiadomości graficznych itp.


Użytkownik może wybrać obrazek profilowy, który będzie wyświetlany w kontaktach u innych osób. Zdjęcie można wczytać z plików o wielu rozszerzeniach, między innymi z plików bmp, jpg, png, gif, ico, xbm, webp, jpeg, svgz, tiff i wiele innych. Po wybraniu obrazka następuje przejście do następnej strony, gdzie można przeprowadzić test audio, tutaj należy upewnić się, że sprzęt jest podłączony i działa prawidłowo. Następnie można wybrać domyślny monitor, o ile mamy więcej źródeł a niżeli jedno, ustawić domyślne głośniki oraz ich głośność. Po tych ustawieniach można włączyć test dźwięku, lub rozpocząć przeprowadzenie testowej darmowej rozmowy. Cały test audio można oczywiście pominąć i przejść do dalszej części, gdzie przeprowadzany jest test wideo. Podczas testu wideo można wybrać źródło kamery, oraz zmienić jej domyślne ustawienia w Skype.  Ustawienia wideo także możemy pominąć i przejść do właściwego uruchomienia aplikacji Skype.

Najnowsza wersja programu posiada opcję  trybu widoku dzielonego,  co bardzo ułatwia konwersację z wieloma osobami na raz. Tryb widoku dzielonego pozwala na otwieranie każdej konwersacji w osobnym oknie, przy czym sama lista kontaktów pozostaje w jednym niezmiennym okienku, gdzie użytkownik może wybierać osoby z którymi chce nawiązać kontakt. Każde okno rozmowy z innym użytkownikiem można rozmieszczać na ekranie komputera w dowolnym miejscu. Funkcja dzielonego trybu jest dostępna jedynie dla systemów Windows, niestety dla skype w przeglądarce oraz w telefonach komórkowych owa funkcja nie jest dostępna.

Sam widok okna całej aplikacji jest bardzo przejrzysty, po lewej stronie znajduje się okno kontaktów, a po prawej okno wiadomości prywatnych. Okno kontaktów posiada zakładki, można je przełączać pomiędzy czatem, rozmowami, kontaktami, oraz powiadomieniami. W lewym oknie nad listą kontaktów znajduje się wyszukiwarka, gdzie możemy rozpocząć wyszukiwanie względem: wszystkiego, osób, wiadomości, oraz grupy. Przechodząc do samych kontaktów, po kliknięciu prawym przyciskiem myszki na wybranego użytkownika, mamy możliwość dodania go do ulubionych kontaktów, wyświetleniu szczegółowych informacji o użytkowniku - czyli wyświetleniu profilu, oraz edycji jak i usunięcia kontaktu.

W oknie kontaktów na samej górze po lewej stronie, użytkownik może wejść w swoje konto, gdzie ma możliwość zmiany aktualnego statusu: na aktywny, z dala od urządzenia, nie przeszkadzać, oraz niewidoczny. Poniżej możemy napisać krótką notatkę, czym się zajmujemy w danej chwili, możemy także przejść do zakładek. Na dole okna znajduje się sekcja zarządzania, gdzie można zobaczyć swój profil Skype, dzwonić na telefony stacjonarne, uzyskać drugi numer Skype, pobrać aktualną wersję Skype, oraz wejść w ustawienia.

Skype cieszy się bardzo duża popularnością, chyba nie ma drugiego komunikatora, obsługującego rozmowy wideo, który byłby w stanie mu zagrozić jeżeli chodzi o popularność. Skype nadaje się do prostych prywatnych rozmów, jak i rozmów biznesowych, gdzie najważniejsza jest jakość połączenia i dobra obsługa sprzętu audio.

Należy podkreślić, że w samych ustawieniach programu jest zawarte multum funkcji, które można zmieniać, aktywować itp. Ustawienia dzielą się na dziewięć kategorii, pierwsza od góry nosi nazwę Konto i profil, można tam zmienić obrazek profilowy, nazwę użytkownika Skype, adres email, lokalizację, czy też ustawić datę urodzin. Można także zamknąć konto, uzyskać wspomniany numer Skype, oraz zarządzać płatnościami dotyczącymi Skype. Idąc dalej następna kategoria nosi nazwę Ogólne, można tam zmienić język programu, zaznaczyć opcję uruchamiana Skype podczas logowania do systemu Windows, uruchomić z opcją minimalizacji, ustawić skróty klawiszowe, ustawić tłumaczenia, czy też udostępnić lokalizację przeglądarce Bing. Kolejna kategoria Wygląd pozwala na zmianę motywu, od wybrania koloru, po wybór trybów, jasnego, ciemnego, czy też ustawień systemowych. Można także włączyć tryb listy kompaktowej na bocznym pasku, włączyć tryb widoku złożonego, oraz pokazać ikony użytkownika i konwersacji. Dalsza kategoria to Dźwięk i obraz, gdzie można dostosować obraz z kamery, zmienić ustawienia samej kamery, zmienić ustawienia mikrofonu, głośników, zacząć darmową rozmowę testową, czy też włączyć sam test dźwięku. W tej kategorii można także wyłączyć wyciszenie rozmów przychodzących oraz dzwonek na dodatkowym urządzeniu. Kategoria Rozmowy, gdzie możemy aktywować funkcję identyfikacji rozmówcy, przekierowania rozmów, poczta głosowa, pokazywanie okna rozmów, jeżeli Skype działa w tle, napisy rozmowy, oraz opcja odbierania rozmów tylko z ludźmi z listy kontaktów. W tej samej zakładce są także opcję zaawansowane, gdzie można ustawić automatyczne odbieranie rozmów przychodzących, ustawić połączenia alarmowe, oraz zezwolić na protokół NDI. Kolejna kategoria to Wiadomości, można w niej ustawić takie opcje jak, potwierdzenie przeczytania rozmowy, duże emotikony, podgląd linków, rozmiar tekstu, opcja wysyłania wiadomości Enterem, sklejania wiadomości jako cytaty, automatyczne pobieranie zdjęć, oraz plików, a także ustawić miejsce docelowe zapisywania otwieranych plików. Kategoria Powiadomienia umożliwia włączenie powiadomień czatu, powiadomienia, gdy kontakt będzie dostępny, reakcje, ustawienie dźwięku powiadomień, porady, powiadomienia o zaplanowanych rozmowach, oraz powiadomienia o sondach. Gdy użytkownik ustawi status Nie przeszkadzać, to ma możliwość ustawienia pokazywania powiadomień czatu, czy też pokazywania powiadomień o rozmowach. Także powiadomienia email można tutaj ustawić w wypadku kiedy pominiemy rozmowę na czacie, czy też nie odbierzemy zaplanowanej rozmowy. Kategoria Kontakty umożliwia pokazanie zablokowanych kontaktów, ich edycji, a także opcję prywatności, gdzie można ustawić pokazywanie w wynikach wyszukiwania, czy też dodać numer tel. komórkowego. Ostatnia kategoria Pomoc i opinie umożliwia wgląd do pomocy programu, przesłania opinii, głodzenia problemu, czy też ocenienia aplikacji.


Galeria programu Skype
Polub ten program:

Programy producenta Skype Technologies S.A. do pobrania

pobierz program OnetSkype

OnetSkype 7.1

pobrań: 0

Recenzje użytkowników o programie Skype

Chcesz dodać recenzję? Zaloguj sie

Komentarze o programie Skype

 • Anthony (niezalogowany)
  | 176.218.84.xxx

  Witam, Jaka byłaby cena publikacji artykułu na Państwa stronie internetowej? Artykuł będzie informacyjny i dobrze napisany z linkiem do działalności naszego klienta. Skontaktuj się ze mną pls

 • kacperos (niezalogowany)
  | 178.33.239.xxx

  pomimo innych aplikacji w stylu teams skype jest nadal potężną aplikacją numer jeden!

 • dudek (niezalogowany)
  | 46.105.118.xxx

  skype uzywam od miesiąca jestem bardzo zadowolony z tego programu!

 • olo (niezalogowany)
  | 95.155.85.xxx

  Skype mimo ze od billa to jest spoko aplikacja.

 • Jurek (niezalogowany)
  | 95.155.85.xxx

  Program Skype 8.77.0.97 w pełni spełnia moje oczekiwania. Polecam gorąco.

 • zbychu
  | 95.155.85.xxx

  chyba najlepsza aplikacja jaka wydano to po prostu skype

 • Koles998
  | 95.155.85.xxx

  szyki i sprytny program jestem na tak skype!

 • likier
  | 95.155.85.xxx

  skype przydaje sie podczas rozmów o prace! polecam program!

 • Grzegorz (niezalogowany)
  | 95.155.85.xxx

  od jakiegoś czasu uzywam tylko skype i jest to program numer jeden, teams jest bardzo dziwny...

 • lucja (niezalogowany)
  | 95.155.85.xxx

  skype działa nawet na bardzo słabym łączu wow!!

 • samson (niezalogowany)
  | 95.155.85.xxx

  skype lepszy od innych programów

 • lokus
  | 95.155.85.xxx

  program spoko nawet dla slabego lacza skype daje rady

 • gucio
  | 95.155.85.xxx

  dobry program jeden z najlepszych Skype rządzi

 • edek
  | 95.155.85.xxx

  Skype używam od zawsze the best!

 • ElannyFah (niezalogowany)
  | 5.188.48.xxx

  dziala dobrze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk.Komentując akceptujesz Regulamin publikowania komentarzy.Kategorie: Muzyka | GSM | Programowanie | Edukacja | Biuro i firma | Narzędzia | Multimedia | Internet i komunikacja | Grafika | Dom | Bezpieczeństwo
Popularne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, Winrar, Minecraft, Xvid, ccleaner, happymod, adobe reader, Gimp, hwmonitor, daemon tools, 7 zip, adwcleaner, Ivona, Microsoft teams, Avast, Sketchup make, Davinci resolver, Windows XP, Occt, Driver booster, HD tune, Thunderbird, Skype, utorrent,Rufus, Windows 11, Windows 10, Windows 8, Windows 11 Professional Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader,Youtube Downloader Anydesk, Opera GX, Youtube Vanced, Minecraft Lanucher Notepad++, Steam, Auto Clicker, Malwarebytes, Origin, AfterBurner, Rufus, Chrome, Endomondo, Libreoffice, VLC Media Player, PDF Xchange, CPU Z, Afterburner, GG, Firefox, Origin, Youtube to mp3 converter, Youtube to mp3 converter VideoSoft, Discord, Drivermax, POCKIE NINJA, BLUESTACKS, dpoczta, engine cheat, optifine, PDF COMPRESSOR, minecraft launcher, PDFEDIT, Total Commander, OpenOffice, mp4 to mp3, Interner Explorer, Microsoft Edge, DirectX, 4k video Downloader, Teamspeak