Jaki laptop gamingowy do 3000 zł kupić?

Sprzęty dla graczy zwykle cechują się dość wysokimi cenami. Jednocześnie na przestrzeni ostatnich lat pojawiły się ciekawe modele laptopów gamingowych, które dostępne są z uwzględnieniem znacznie niższego budżetu. Laptopy gamingowe są zaprojektowane w taki sposób, by pozwalały cieszyć się najwyższą jakością gier, ale także ich wysoką wydajnością. Gracze nie zawsze chcą na tego typu sprzęty wydawać połowę swoich oszczędności - co jest jak najbardziej zrozumiałe. Obecnie jednak wystarczy już 3000 złotych, by uruchomić kultowe gry indie, czy nawet i niektóre tytuły AAA. Wobec tego jaki laptop gamingowy do 3000 złotych warto wybrać?

Na co zwracać uwagę wybierając laptop gamingowy do 3000 zł?

Laptop gamingowy do 3000 złotych wydaje się być dość odległym marzeniem. Gracze przyzwyczaili się już do tego, że na sprzęty do gier trzeba wydawać nieco większe kwoty. Jednak na rynku pojawiły się laptopy gamingowe do 3000 złotych o wyjątkowo zadowalających parametrach. Oczywistym jest fakt, że nie można przed takim sprzętem stawiać najwyższych wymagań, jednak laptopy gamingowe do 3000 złotych pozwolą na cieszenie się wydajną i efektywną grą. Na co jednak warto zwrócić uwagę przy jego wyborze? Otóż kluczową rolę odgrywają tu parametry techniczne. Najważniejszym z nich wydaje się być jednostka obliczeniowa, czyli procesor. W przypadku laptopa gamingowego do 3000 złotych, możemy spodziewać się procesora wyposażone w 4 lub 6 fizycznych rdzeni. Będzie to wydajny sprzęt do podstawowych gier komputerowych.

Kolejną kwestią - która ma niemniejsze znaczenie - jest karta graficzna. Niestety, laptop gamingowy do 3000 złotych, w większości nie będzie mógł się pochwalić dedykowanym modelem. W takich wypadkach, gracze będą musieli polegać głównie na mocy obliczeniowej całego układu graficznego, która zintegrowana będzie z procesorem APU. Modele z wydajniejszą kartą graficzną, to o wiele większy wydatek. Choć laptop gamingowy do 3000 złotych nie posiada zbyt skomplikowanych układów i nie możemy spodziewać się najwyższej jakości odwzorowania graficznych detali, to jednak dostarczy on satysfakcjonującą jakość.

Oczywiście nie mniej ważna, przy wyborze laptopa gamingowego do 3000 złotych jest jego pamięć. Odnosi się to nie tylko do pamięci RAM, ale także do dysku twardego, który jest już wbudowany w urządzeniu. Niezbędnym minimum - w obecnych czasach - jest 8 GB pamięci operacyjnej. Z kolei jeśli chodzi o szybki dysk SSD, to w takich laptopach znajdziemy modele o pojemności 512 GB, co jest absolutnie wystarczające.

Parametry laptopa gamingowego do 3000 zł

Dobry laptop gamingowy do 3000 złotych może zaoferować nam satysfakcjonujące parametry techniczne. To właśnie one odgrywają kluczową rolę i powinny być najważniejsze dla przeciętnego gracza. Jakie parametry powinien mieć więc laptop gamingowy do 3000 złotych? Otóż warto zwrócić uwagę na:

 • procesor- w tym zakresie polecane są laptopy gamingowe do 3000 złotych z procesorami od Intel lub AMD. Zwykle są to procesory posiadające 4 lub 6 rdzeni, a także gwarantują one płynność działania całego sprzętu.
 • karta graficzna- zostało już wspomniane, że laptop gamingowy do 3000 złotych nie będzie posiadał dedykowanej karty graficznej. Zwykle są to układy zintegrowane z procesorami. Jeśli naszym wyborem jest sprzęt z procesorem Intel, wówczas dobrym rozwiązaniem będzie zintegrowany układ Intel Iris Xe. Ciekawą alternatywą jest również karta graficzna NVIDIA GeForce, która również montowana jest w niektórych modelach tańszych laptopów gamingowych.
 • pamięć operacyjna- laptopy gamingowe do 3000 złotych powinny posiadać minimum 8GB pamięci operacyjnej. Zdarzają się jednak modele wyposażone w 16 GB, co jest o wiele korzystniejszym rozwiązaniem. Pamięć RAM będzie mieć znaczący wpływ na płynne i szybkie działanie sprzętu.
 • dysk SSD- na laptopie gamingowym nie może zabraknąć miejsca na instalowanie nowych gier, a co za tym idzie, dysk SSD o pojemności co najmniej 500 GB jest tu wyższą koniecznością.

Powyżej wspomniane zostały jedynie podstawowe parametry techniczne, które należy uwzględnić przy zakupie sprzętu dla graczy do 3000 złotych. Jednocześnie trzeba podkreślić, że laptop gamingowy do 3000 złotych posiada jeszcze wiele aspektów, na które trzeba będzie zwrócić większą uwagę. Wśród nich można wyróżnić chociażby rozdzielczość ekranu, czy nawet typ matrycy jaką powinien posiadać dobry laptop gamingowy w tym przedziale cenowym.

Rozdzielczość ekranu w laptopie gamingowym do 3000 zł

Rozdzielczość ekranu w laptopie gamingowym do 3000 złotych powinna zagwarantować nam możliwie najlepsze doznania. Warto na samym początku jednak zwrócić uwagę na sam rozmiar wyświetlacza. Zwykle laptop gamingowy do 3000 złotych może nam zaoferować ekran o wymiarach:

 • 14 cali;
 • 15,6 cala;
 • 17,3 cala.

Który z nich okaże się lepszym wyborem? Otóż w tym wypadku istotne są indywidualne preferencje gracza. Jeśli jego laptop gamingowy ma być dość "mobilny" to z pewnością mniejsze modele będą lepszym wyborem. Jednakże, warto skupić swoją uwagę na wspomnianej już rozdzielczości wyświetlacza. Okazuje się, że rozdzielczość FullHD to obecnie absolutne minimum. Zagwarantuje ona wydajne odwzorowanie szczegółów i dość realistyczne wrażenia z rozgrywki.

Matryca w laptopie gamingowym do 3000 zł

Laptop gamingowy do 3000 złotych powinien również posiadać odpowiednią matrycę. Jak wiadomo, można wyróżnić zarówno modele błyszczące jak i matowe. W przypadku sprzętu dla graczy o wiele lepszym rozwiązaniem okazuje się matryca matowa. Co więcej, warto wybierać matryce IPS czyli In-Plane Switching. Gwarantuje ona  wiele lepsze odwzorowanie kolorów, a także szerokie kąty widzenia, które dla graczy są niezwykle istotne.

Odświeżanie i opóźnianie w laptopie gamingowym do 3000 zł

Najlepszy laptop gamingowy do 3000 złotych to ten, który posiada dobre parametry pod względem odświeżania i opóźniania obrazu. Te czynniki istotnie wpływają na jakość gry, więc powinny być dla graczy wyjątkowo istotne. Odświeżanie i opóźnianie jakie oferuje nam laptop gamingowy do 3000 złotych to nic innego jak czas reakcji podczas rozgrywki. W tym przedziale cenowym możemy spodziewać się tych parametrów na poziomie do 144 Hz, czyli 144 klatki na jedną sekundę. Będzie to wystarczające, do zachowania dynamizmu gier.

System operacyjny laptopa gamingowego do 3000 zł

Jeśli zastanawiamy się jaki laptop gamingowy do 3000 złotych warto wybrać, to koniecznie musimy zwrócić uwagę na jego system operacyjny. Oczywiście laptop gamingowy do 3000 złotych nakłada na nas w tym zakresie pewne ograniczenia. Wydaje się jednak, że gracze mogą zwrócić się w stronę najbardziej tradycyjnego systemu operacyjnego jakim jest Windows. Warto jednak zwrócić uwagę, by był to minimum Windows 11, który jest zgodny z wymaganiami systemowymi większości gier.

Karta graficzna laptopa gamingowego do 3000 zł

Karta graficzna w laptopie gamingowym w tym przedziale cenowym jest dość problematyczną kwestią. Wspomniane już zostało, że znalezienie laptopa gamingowego do 3000 złotych, w którym zamontowana jest dedykowana karta graficzna, może być sporym wyzwaniem. Wobec tego rozwiązaniem staje się zintegrowana karta graficzna. Jest ona dość prosta, jednak pozwala na cieszenie się dość przyzwoitą jakością gier. Jeśli jednak znajdziemy - być może na promocji - laptop gamingowy do 3000 złotych, w którym zamontowana jest dedykowana karta graficzna, to z pewnością będzie to o wiele lepszy wybór.

Oczywiście warto również zwrócić uwagę na kilka, dodatkowych kwestii, jakie powinien uwzględnić najlepszy laptop gamingowy. Karta graficzna i procesor, czy też pamięć RAM to absolutnie kluczowe parametry. Niemniej jednak przyda się także czytnik kart pamięci SSD czy podświetlenie klawiszy. W dobrym laptopie gamingowym, wspomniane już dodatkowe "udogodnienia" będą standardem.

Laptop gamingowy do 3000 zł — najlepsze modele

Najlepsze laptopy gamingowe w tym przedziale cenowym to sprzęty, które faktycznie oferują graczom satysfakcjonujące parametry. Pozwolą one na to, by cieszyć się funkcjonalnością oraz dobrą jakością gier. Z pewnością na uwagę zasługuje laptop gamingowy MSI, czy laptop gamingowy Predator. Niemniej jednak w popularnych sklepach z elektroniką znajdziemy o wiele większy wybór interesujących modeli. Na które z nich warto zwrócić uwagę wybierając laptop gamingowy do 3000 złotych?

1. HP 15s-EQ2323NW

Laptop gamingowy HP, to dobra propozycja dla graczy. Posiada on:

 • procesor AMD Ryzen 5 5500U- 6 rdzeni;
 • karta graficzna zintegrowana to AMD Radeon RX Vega7;
 • pamięć RAM to 8GB;
 • dysk SSD ma pojemność 512 GB.

Jest to wydajny laptop gamingowy, który świetnie sprawdzi się przy podstawowych grach. Dodatkowo urządzenie to jest wyjątkowo lekkie i poręczne, więc gracze będą mogli zabrać je ze sobą dosłownie wszędzie.

Sprawdź aktualną cenę HP 15s-EQ2323NW w Media Expert

Sprawdź aktualną cenę HP 15s-EQ2323NW w Avans

Sprawdź aktualną cenę HP 15s-EQ2323NW w Electro

2. Lenovo IdeaPad 3 15ITL6

Laptop gamingowy Lenovo IdeaPad 3, to również rozsądny sprzęt w tym przedziale cenowym. Posiada on:

 • procesor Intel Core i5- 4 rdzenie;
 • karta graficzna to Intel Iris XE Graphics;
 • pamięć RAM to 8 GB;
 • pojemność dysku SSD to 512 GB.

Ten laptop to dobry wybór dla graczy, którzy cenią sobie niską cenę i wysoką wydajność. To dobry laptop gamingowy, który poradzi sobie z mniej wymagającymi grami.

Sprawdź aktualną cenę Lenovo IdeaPad 3 15ITL6 w Media Expert

Sprawdź aktualną cenę Lenovo IdeaPad 3 15ITL6 w RTV EURO AGD

Sprawdź aktualną cenę Lenovo IdeaPad 3 15ITL6 w Media Markt

3. Acer Aspire Vero AV15-51-55PU

Laptop gamingowy Acer to dość wyjątkowa konstrukcja. Jest to laptop wytrzymały, wykonany przy użyciu materiałów "eko", które można poddać recyklingowi. Dodatkowo wyróżnia się on:

 • procesor Intel Core i5- 4 rdzenie;
 • pamięć RAM 8 GB;
 • karta graficzna Intel Iris XE Graphics;
 • pojemność dysku 512 GB.

Jest to model o dość podobnych parametrach, do tych, które standardowo występują w laptopie gamingowym do 3000 złotych. Również można powiedzieć, że dla mniej zaawansowanych graczy, będzie to dobry wybór.

Sprawdź aktualną cenę Acer Aspire Vero AV15-51-55PU w Media Expert

Sprawdź aktualną cenę Acer Aspire Vero AV15-51-55PU w Avans

Sprawdź aktualną cenę Acer Aspire Vero AV15-51-55PU w Electro

4. Dell Inspiron 3525-4629

Laptop gamingowy Dell to kolejna propozycja dla graczy. Cechuje go wysoka częstotliwość odświeżania ekranu- 120 Hz, a także wydajny system chłodzenia- co jest wyjątkowe istotne. Najważniejsze parametry techniczne to:

 • procesor AMD Ryzen 5 5625U- 6 rdzeni;
 • karta graficzna to AMD Radeon RX Vega7;
 • pamięć RAM to 8 GB;
 • pojemność dysku SSD to 512 GB.

To dobry laptop gamingowy dla graczy, którzy cenią sobie wysoką responsywność oraz dynamizm gry. Fakt, że nie ma w nim dedykowanej karty graficzne jak np. NVIDIA GeForce, nie zmienia faktu, że zintegrowany układ graficzny AMD, jest jednym z najlepszych na rynku.

Sprawdź aktualną cenę Dell Inspiron 3525-4629 w Media Expert

Sprawdź aktualną cenę Dell Inspiron 3525-4629 w Elektro

Sprawdź aktualną cenę Dell Inspiron 3525-4629 w Avans

5. Acer Aspire 7 A715-42G

Laptop Acer Aspire 7 A715-42G to ostatnia z propozycji, na którą gracze powinni zwrócić uwagę. Znajdziemy w nim:

 • procesor AMD Ryzen 5 5500U;
 • karta graficzna NVIDIA GeGorce GTX 1650;
 • pamięć RAM- 8GB;
 • pojemność dysku SSD to 256 GB.

Zastosowanie wspomnianej już karty graficznej, znacznie podnosi atrakcyjność tego sprzętu. Laptop Acer będzie idealny dla graczy, którzy cenią sobie przede wszystkim maksymalnie wysoką jakość oraz wydajność podczas rozgrywek.

Sprawdź aktualną cenę Acer Aspire 7 A715-42G w Media Expert

Sprawdź aktualną cenę Acer Aspire 7 A715-42G w Electro

Sprawdź aktualną cenę Acer Aspire 7 A715-42G w Avans

Najlepsze laptopy gamingowe do 3000 zł — podsumowanie

Wielu graczy może się zastanawiać, jaki laptop gamingowy będzie najlepszy w tym przedziale cenowym? Jednak jak łatwo można wywnioskować, najlepsze laptopy gamingowe, oferują nam przede wszystkim wysokie parametry techniczne- adekwatnie do ich ceny. Zwracając uwagę na system operacyjny, kartę graficzną, pamięć RAM oraz procesor uda się nam zakupić naprawdę dobry laptop gamingowy do 3000 złotych. Tańsze modele z pewnością nas nie zawiodą, a dostarczą nam odpowiednich wrażeń z każdej rozgrywki. Warto jedynie poświęcić chwilę czasu na przeanalizowanie jego specyfikacji technicznej.

Gdzie kupić laptop gamingowy do 3000 zł?

Laptop gamingowy Asus czy Acer z pewnością dostępny jest w każdym sklepie z elektroniką. Warto jednak zwrócić uwagę, że laptop gamingowy w Media Expert czy laptop gamingowy w RTV Euro AGD może być dla nas o wiele lepszym rozwiązaniem, niż zakup takiego sprzętu z różnorodnych aukcji internetowych. Sklepy te są autoryzowane i udzielają odpowiednio długiej gwarancji na swoje produkty. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na kategorię "laptopy gamingowe promocje". Zwykle możemy dzięki nim zakupić sprzęty z jeszcze lepszymi parametrami technicznymi, mieszczące się w przedziale cenowym do 3000 złotych. Laptopy gamingowe- promocje również są jedną z ofert wspomnianych sklepów. Jeśli więc poszukujemy nieco bardziej wydajnego sprzętu, warto na te promocje zwrócić uwagę. Takie okazje są wyjątkowo korzystnym rozwiązaniem dla graczy.
 

Sprawdź również: fotel gamingowy | Klawiatura gamingowa


Popularne programy: Lucky Patcher, HWMonitor, HD TUNE, Driver Booster, Winrar, Minecraft, Xvid, ccleaner, happymod, adobe reader, Gimp, hwmonitor, daemon tools, 7 zip, adwcleaner, Ivona, Microsoft teams, Avast, Sketchup make, Davinci resolver, Windows XP, Occt, Driver booster, HD tune, Thunderbird, Skype, utorrent,Rufus, Windows 11, Windows 10, Windows 8, Windows 11 Professional Gimp, UltraIso, Bandicam, Foxid Reader,Youtube Downloader Anydesk, Opera GX, Youtube Vanced, Minecraft Lanucher Notepad++, Steam, Auto Clicker, Malwarebytes, Origin, AfterBurner, Rufus, Chrome, Endomondo, Libreoffice, VLC Media Player, PDF Xchange, CPU Z, Afterburner, GG, Firefox, Origin, Youtube to mp3 converter, Youtube to mp3 converter VideoSoft, Discord, Drivermax

Rankingi produktów: Laptop Gamingowy do 3000 zł, Fotele gamingowe, Klawiatura gamingowa, Laptop gamingowy do 4000 zł, Pad do telefonu, Pad do PC, Przystawka Smart TV, Telewizor do PS5, Wzmacniacz sygnału WiFi, Głośnik bezprzewodowy, Ranking robotów sprzątających, Laptop Gamingowy do 5000 zł, Laptop Gamingowy do 6000 zł,